Produkcja ropy z największego pola w Libii spadnie o ponad połowę

opublikowano: 16-07-2018, 09:34

Produkcja ropy na największym polu naftowym w Libii spadnie o połowę po tym, jak władze ewakuowały personel i zamknęły odwierty dla bezpieczeństwa po zbrojnym uprowadzeniu kilku pracowników.

Zlokalizowane w zachodniej Libii pole Sharara zmniejszyć ma wydobycie o około 160 tys. baryłek dziennie w wyniku kroków zapobiegawczych, poinformował operujący tam koncern National Oil Corp. Niezidentyfikowani napastnicy wypuścili dwóch z czterech pracowników, których porwali w minioną sobotę, ale nadal  przetrzymują  dwóch pozostałych.

Zobacz więcej

Ropa naftowa

Bloomberg

Uprowadzenia i straty mocy podkreślają przeszkody z jakimi boryka się Libia, która stara się przywrócić niezawodne dostawy ropy z największego pola po latach podziału politycznego i wewnętrznych konfliktów. Sharara jest obsługiwana przez joint venture pomiędzy NOC a Total SA, Repsol SA, OMV AG i Equinor ASA, znany wcześniej jako Statoil ASA.

Sporadyczne zakłócenia, od protestów po zbrojne ataki, zakłóciły produkcję Sharary w ostatnich miesiącach. Na polu produkowano ponad 300 tys. baryłek dziennie przed ostatnim atakiem. 

Libia ma największe rezerwy ropy w Afryce.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu