Prokuratura bada zawiadomienie TVP na poprzednie władze telewizji

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 03-06-2005, 17:25

Prokuratura Okręgowa w Warszawie będzie badać zawiadomienie o podejrzeniu niedopełnienia obowiązków przez władze TVP SA z czasów, gdy prezesem telewizji był Robert Kwiatkowski. Chodzi o zakup od BBC serialu, który nie został wyemitowany i licencja na niego przepadła.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie będzie badać zawiadomienie o podejrzeniu niedopełnienia obowiązków przez władze TVP SA z czasów, gdy prezesem telewizji był Robert Kwiatkowski. Chodzi o zakup od BBC serialu, który nie został wyemitowany i licencja na niego przepadła.

Poinformował o tym w piątek PAP szef Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów Zbigniew Żelaźnicki. "Prokuratura okręgowa bada to zawiadomienie pod kątem przejęcia postępowania" - powiedział.

Według zawiadomienia skierowanego do prokuratury w połowie maja (podpisał je prezes TVP Jan Dworak), chodzi o umowę na zakup programu z brytyjską telewizją BBC. Negocjowano ją w 2001, a podpisano w 2002 r. TVP zakupiła wówczas od BBC licencję na nadanie serialu "Tweenies", który jednak nigdy nie został wyemitowany, a licencja wygasła.

Zdaniem obecnych władz TVP, takim postępowaniem osoby zobowiązane do zajmowania się sprawami majątkowymi telewizji nie dopełniły swych obowiązków, co spowodowało straty na ponad milion zł, zaś kontrakt z BBC został zawarty po uzyskaniu zgody prezesa Kwiatkowskiego.

Źródła zbliżone do TVP powiedziały PAP, że kontrakt był negocjowany przez biuro zajmujące się zakupem programów i licencji od zagranicznych stacji, a kierował nim wówczas Maciej Domański. Ani prokuratura, ani TVP nie ujawniają, czy w zawiadomieniu wskazano personalnie odpowiedzialnego za niedopełnienie obowiązków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane