Prowadzisz firmę? Nie przegap tych informacji

opublikowano: 06-05-2022, 18:08
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Zmiany przepisów, nowe podatki, pieniądze na rozwój firmy – wszystko, co warto wiedzieć, prowadząc biznes. Zapraszamy do lektury.

1. W tym miesiącu MŚP mogą powalczyć m.in. o granty na podbój nowych rynków, nowinki medyczne, utworzenie grupy producenckiej i przełomowe innowacje. Poznaj najciekawsze dotacje dostępne w maju

Granty czekają:
Granty czekają:
W majowej ofercie nie brakuje wsparcia zarówno w programach krajowych, regionalnych, jak i zarządzanych bezpośrednio przez Brukselę.
Adobe Stock

2. Czy sygnalista pozostanie anonimowy? Projekt ustawy o ochronie sygnalistów ma nową wersję. Nie rozwiewa jednak wcześniejszych wątpliwości, np. co do listy objętych nią naruszeń.

Wyjątek:
Wyjątek:
Ustawa wprost nie określi, jak szef firmy powinien podejść do anonimowych sygnałów, że ktoś łamie prawo. Takie zgłoszenia nie będą podlegać jej rygorom, ale w pewnych przypadkach ich autorzy mogą liczyć na ochronę przed zemstą.Adobe Stock
Adobe Stock

3. Tylko 8 proc. przedsiębiorców ocenia, że ich sytuacja w najbliższych miesiącach się poprawi. Przed wojną optymistów było znacznie więcej. Jak wojna odbija się na działalności MŚP

4. Spóźniłeś się z PIT? Co zrobić, by uniknąć kary?

Ostatnia szansa:
Ostatnia szansa:
Nie rozliczyłeś się z urzędem skarbowym w terminie? Złóż czynny żal, a kara cię ominie.
fot. Marek Wiśniewski/Puls Biznesu

5. W czasie pandemii nie było lawiny bankructw firm, a przedsiębiorcy mogli do woli ubezpieczać należności. Czego można spodziewać się obecnie? Czy o polisy należności będzie trudniej?

Wojna kontra ubezpieczenia:
Wojna kontra ubezpieczenia:
W czasie pandemii nie było lawiny bankructw ani cięcia limitów przez ubezpieczycieli należności. Teraz mamy wojnę i znowu widmo pogorszenia się sytuacji firm.
adobe stock

6. Słabszy popyt na kredyty dla mikrofirm. Mikroprzedsiębiorcy w ostatnich miesiącach pożyczali mniej pieniędzy niż rok wcześniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane