Przegląd mediów - 5 grudnia

Internet Securities
opublikowano: 05-12-2005, 09:34

Przegląd mediów - 5 grudnia

Przegląd mediów - 5 grudnia

Rzeczpospolita-- W 15 firmach szczególnie ważnych dla bezpieczeństwa państwa minister skarbu będzie mógł zablokować decyzje, jeśli uzna je za niekorzystne. W najbliższy wtorek rząd zatwierdzi taką listę firm (sobota, 3)-- Ptasia grypa doleciała na Ukrainę (1)-- Stajemy się poligraficznym tygrysem Europy – coraz więcej firm chce drukować w Polsce (1)

Gazeta Wyborcza-- Samoobrona szykuje zamach na sklepy wielkopowierzchniowe, by chronić małych i średnich kupców (sobota, 30)-- Premier Marcinkiwicz: Od 1 kwietnia rolnicy dostaną dopłaty do paliwa. Komisja Europejska: Nic nie wiemy o takim programie, a powinniśmy wiedzieć (sobota, 30)-- W przyszłym roku Europa Zachodnia zapłaci nawet o 4% więcej za rosyjski gaz (sobota, 31)-- Żadnych dopłat do produkcji czy eksportu dla rolników, kilkuprocentowe cła na towary rolne, wszystko już od 2015 r. To propozycja radykalnej reformy Wspólnej Polityki Rolnej UE, jaką złożyła Wielka Brytania podczas szczytu G7 w Londynie (poniedziałek, 28)

Parkiet-- W styczniu Nafta Polska przeanalizuje ewentualne korzyści i sposób połączenia PKN Orlen z Grupą Lotos (wg gazety, sobota 1)-- W najbliższych tygodniach wyjaśni się, jakie są szanse przejęcia firm z branży przez Grupę Kęty. Chodzi o spółki spoza Europy i firmę z Polski (3)-- Rafako spodziewa się, że tegoroczna sprzedaż wyniesie 600 mln zł, czyli dwukrotnie więcej niż w 2004 r. W II połowie roku spółka chce przeprowadzić emisję akcji za ponad 100 mln zł (5)-- WSiP: IV kw. zakończymy na minusie. Dywidenda za 2005 r. może być wypłacona bez względu na to czy spółka wypracowała zysk czy nie. Spółka może przeznaczyć na dywidendę połowę z posiadanych w gotówce 100 mln zł (5)

Puls Biznesu-- Dwa konsorcja IT - Bull z ABG oraz Immobilia z Betacomem dostarczą szkołom pracownie internetowe. Kontrakty łącznie warte są ok. 120 mln zł (1, 10)-- Prokom włącza się w projekt inteligentnej wyszukiwarki Hakia (4)-- Bioton wchodzi do Chin (5)

Gazeta Prawna-- Odwleka się w czasie naprawa PKP. Resort transportu nie będzie prywatyzował spółek kolejowych. Na razie tworzy jednolity, ale wciąż państwowy holding. (9)-- Skarb Państwa nie zamierza na razie oddać kontroli nad BGŻ, podobnie jak w przypadku Banku Ochrony Środowiska (BOŚ). Może to opóźnić inwestycje w tych bankach, a restrukturyzacja będzie przebiegać wolniej, uważają analitycy. (10)

ISB-- Stacja TVN miała w XI 16,9% udziału w rynku, więcej niż konkurencyjny Polsat-- ComputerLand i Aram podpisały umowy z rządem o wartości 27,8 mln zł-- URTiP: TP SA jako jedyna złożyła ofertę na świadczenie usługi powszechnej-- EBI pożyczy 30 mln euro polskim firmom średniej kapitalizacji-- Konsorcjum ze Spinem ma kontrakt w ramach Phare za 12,5 mln zł-- Minister gospodarki przeciw ingerencjom w kurs złotego, choć spadek eksportu wymagałby działań-- Spółki z grupy Emaksu mają kontrakty na 5,67 mln zł-- MG: Wzrost PKB w 2005 r. na poziomie 3,4-3,5%, w 2006 r. - 4,2-4,4%-- MG: Bezpośrednie inwestycje zagraniczne wyniosą ok. 10 mld USD w 2006 roku-- MG: Program dla elektroenergetyki trafi do rządu jeszcze w grudniu-- Obligatariusze uważają, że upadłość Elektrimu jest jedynym wyjściem-- MSP: Rząd zajmie się rozporządzeniem ws. 15 spółek ‘strategicznych’ 6 XII-- BPH zamierza przeprowadzić emisję euroobligacji o wartości max. 500 mln

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane