Przez dwa tygodnie wyłączono nawet 800 tys. koparek bitcoina

opublikowano: 26-11-2018, 08:51

Od połowy listopada z powodu szybkiego spadku kursu zamknięto między 600 tys. a 800 tys. koparek bitcoina, twierdzi Mao Shixing, założyciel F2pool, trzeciej pod względem wielkości „puli” koparek najpopularniejszej kryptowaluty.

- Trudno policzyć dokładną liczbę koparek przyłączonych do nas, które zostały wyłączone. Ale wiemy o dziesiątkach tysięcy wyłączanych w ciągu kilku ostatnich dni z rozmów z dużymi farmami, z którymi mamy regularny kontakt – powiedział Mao w wywiadzie dla Coindesk.  

"Kopalnia" kryptowalut
Zobacz więcej

"Kopalnia" kryptowalut Bloomberg

Mao  powiedział, że oprócz spadku kursu bitcoina powodem wyłączania koparek jest także wzrost cen energii elektrycznej w Chinach. Latem w południowo-zachodniej części kraju cena 1 kW/h spadał poniżej 0,20 juanów. Obecnie przekracza 0,30 juana. 

W niedzielę kurs bitcoina, który spadł o ponad 35 proc. w ubiegłym tygodniu, zanotował najniższą wartość od września 2017 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, coindesk.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu