Przywódcy UE: zrobimy co konieczne, by pokonać ekstremizm

DI, PAP
opublikowano: 14-11-2015, 19:15

Przywódcy wszystkich unijnych państw zadeklarowali w sobotnim wspólnym oświadczeniu, ż zrobią wszystko co konieczne, by pokonać terroryzm, ekstremizm i nienawiść. Podkreślili, że na szczeblu UE zostanie uczynione wszystko, by Francja była bezpieczna.

"UE jest w głębokim szoku i żałobie po atakach terrorystycznych w Paryżu. To atak przeciwko nam wszystkim. Będziemy stawiać czoło temu zagrożeniu podejmując wszystkie niezbędne działania z bezwzględną determinacją" - oświadczyli szefowie państw i rządów UE, a także przywódcy instytucji unijnych.

Jak podkreślili "haniebne akty terroru" nie osiągną swoich celów, jakim są tworzenie podziałów, sianie strachu i nienawiści, a przyniosą odwrotny skutek.

"Dobro jest silniejsze od zła. Zostanie zrobione wszystko, co możliwe na poziomie UE, aby Francja była bezpieczniejsza. Zrobimy co konieczne, aby pokonać ekstremizm, terroryzm i nienawiść" - zadeklarowali liderzy "28".

Jak podkreślili 13 listopada 2015 r. będzie pamiętany jako dzień żałoby. Zaprosili wszystkich Europejczyków do uczenia ofiar ataków minutą ciszy w poniedziałek w południe.

W serii zamachów terrorystycznych Państwa Islamskiego, do których doszło w piątek wieczorem w Paryżu, zginęło co najmniej 127 osób. Prezydent Francji Francois Hollande uznał ataki za wypowiedzenie wojny francuskim wartościom i zapowiedział bezlitosny odwet.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu