Putin najbardziej wpływową osobą na świecie

Prezydent Rosji, Władimir Putin jest najbardziej wpływową osobą na świecie, według najnowszego sondażu magazynu Time.

Putin zdobył w sonadażu czytelników magazynu Time najwięcej, 6,95 proc. głosów. Według nieoficjalnych informacji, 57 proc. głosów na Putina oddano w USA, w Kandadzie 5,5 proc., a Wielkiej Brytanii 4,55 proc.  

Co ciekawe, Putin jest jedynym światowym przywódcą, który znalazł się w pierwszej dziesiątce rankingu. Towarzyszą mu w niej głównie gwiazdy muzyki pop: Lady Gaga, Rihanna i Taylor Swift (odpowiednio 2,6 proc., 1,9 proc. i 1,8 proc.). Jedynymi nie-celebrytami w pierwszej dziesiątce, poza Putinem, są Dalajlama (1,7 proc.), pakistańska aktywistka Malala Yousafzai (1,6 proc.) i papież Franciszek (1,5 proc.).

Prezydent USA Barack Obama nie załapał się do "10", miał tylko 1,4 proc. głosów. 

To nie pierwszy raz, kiedy Putin znajduje się na szczycie rankingu najbardziej wpływowych ludzi na świecie. W listopadzie 2014 roku Forbes ogłosił, że prezydent Rosji uzyskał ten tytuł drugi rok z rzędu.

W 2014 roku Putin zajął trzecie miejsce w rankingu magazynu Time. Wcześniej był jego liderem w 2007 roku. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, inquisitr.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Putin najbardziej wpływową osobą na świecie