„Putin wkrótce dogada się z Trumpem”. „Kupuj” dla rosyjskich akcji

W stosunkach Waszyngtonu z Moskwą zapowiada się odwilż, a to powinno wesprzeć koniunkturę na rynkach rosyjskich aktywów, zapowiada Bank of America.

Wyświetl galerię [1/2]

Moskwa, Kreml

ARC

W nocie opracowanej po wizycie w Waszyngtonie rosyjscy analitycy Bank of America podtrzymali zalecenie „przeważaj” dla akcji notowanych w Moskwie. Jednocześnie pozytywnie ocenili perspektywy rosyjskich obligacji i rubla. Już w pierwszych miesiącach urzędowania Donalda Trumpa nastąpią zasadnicze zmiany w konstrukcji sankcji nałożonych na rosyjską gospodarkę, zapowiadała większość ekspertów, z którymi rozmawiali specjaliści Bank of America.

Zniesienie sankcji wesprze rubla ze względu na umożliwienie wydłużenia okresów zapadalności długu oraz ograniczenie odpływów kapitału związanych ze złym klimatem politycznym, wynika z raportu. W przypadku zniesienia sankcji rosyjskie przedsiębiorstwa gremialnie ruszą do nowych emisji obligacji, co zwłaszcza dotyczy tych, które dotąd miały zamkniętą drogę do pozyskiwania kapitału w ten sposób, ocenili specjaliści Bank of America.

Od początku roku indeks Micex zyskał w dolarze 30 proc., a podobne stopy zwrotu w złotym przyniosły fundusze akcji rosyjskich, oferowane przez towarzystwa Investors i Quercus. Do kontynuacji zwyżek na giełdzie w Moskwie potrzeba jednak przełomu w sytuacji technicznej, podpowiada sztuka interpretacji wykresów. Rozpoczęcie trwałej tendencji wzrostowej będzie wymagało wybicia górą z opisującego ostatnie 9 lat notowań kanału spadkowego.


Kanał spadkowy, widoczny na wykresie wyrażonych w dolarze notowań wskaźnika Micex za ostatnie 10 lat. Źródło: pb.pl, Bloomberg.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / „Putin wkrótce dogada się z Trumpem”. „Kupuj” dla rosyjskich akcji