Putin wspomina papieża jako "wyjątkową postać naszych czasów"

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 03-04-2005, 19:18

Zmarły w sobotę papież Jan Paweł II, był "wyjątkową postacią naszych czasów, z którą związana była cała epoka" - oświadczył po śmierci papieża prezydent Rosji Władimir Putin.

Zmarły w sobotę papież Jan Paweł II, był "wyjątkową postacią naszych czasów, z którą związana była cała epoka" - oświadczył po śmierci papieża prezydent Rosji Władimir Putin.

Putin uczcił pamięć Ojca Świętego w specjalnym orędziu, opublikowanym w nocy z soboty na niedzielę przez służby prasowe Kremla. Przesłano je również do Watykanu do prefekta kongregacji Nauki Wiary Josepha Ratzingera.

"Wszechstronna i nieustanna służba pasterska Jana Pawła II (...) przyniosły mu bezmierną miłość katolików z całego świata i należną mu cześć setek milionów ludzi różnych wyznań i narodowości" - podkreślał Putin w swoim orędziu.

Dodał, że to właśnie w okresie pontyfikatu Jana Pawła II nawiązano stosunki dyplomatyczne między Rosją a Stolicą Apostolską i podjęto ważne kroki w celu rozwinięcia dialogu politycznego.

"Pozostały mi same ciepłe wspomnienia o spotkaniach z papieżem - podsumował rosyjski prezydent. - To był mądry, czuły i otwarty na dialog człowiek".

Władimir Putin dwukrotnie spotkał się z Janem Pawłem II w Watykanie, w czerwcu 2000 roku i listopadzie 2003 roku. Po tej ostatniej wizycie papież przekazał Cerkwi rosyjskiej ikonę Matki Bożej Kazańskiej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane