Pytanie do...

ADM
14-06-2006, 00:00

Kiedy zagraniczni inwestorzy wrócą na GPW?

Paweł Tamborski, dyrektor generalny CA IB Financial Advisers: Niepewność na rynkach regionu będzie się utrzymywała jeszcze przez pewien czas, co może odstraszać inwestorów zagranicznych. Mimo to powrót obcego kapitału na nasz parkiet powinien nastąpić jeszcze w tym roku. Zachętą powinny być dobre fundamenty pol-

skiej gospodarki. Ale na dynamiczne wzrosty nie liczyłbym przynajmniej przez sześć miesięcy.

Maciej Semeniuk, prezes Danske Bank: Na razie na powrót zagranicznych inwestorów nie ma co liczyć. Przez najbliższe trzy miesiące trudno spodziewać się poprawy sytuacji na GPW. Lepiej może być dopiero jesienią. Właśnie wtedy zagranica może powrócić na warszawski parkiet.

Jacek Radziwilski, dyrektor zarządzający CDM Pekao: Teraz najlepszym rozwiązaniem dla rynku byłaby stabilizacja. Mogłaby uzdrowić sytuację, dzięki czemu już po wakacjach inwestorzy zagraniczni mogliby na dłużej wrócić na nasz parkiet.

Marek Świętoń, analityk ING IM: Nerwowa atmosfera na giełdzie może jeszcze się utrzymać. To raczej nie będzie sprzyjało powrotowi zagranicznych inwestorów. Szansa na powrót zagranicznych graczy oczywiście jest, ale po zakończeniu cyklu podwyżek stóp procentowych w USA. Jednak nie ma co liczyć na tak agresywne kupowanie jak na początku roku. Po ostatnich spadkach zagraniczni inwestorzy będą ostrożniejsi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ADM

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Pytanie do...