Czytasz dzięki

PZU dementuje "niepotwierdzone doniesienia" ws. pozbycia się Alior Banku

  • PAP
opublikowano: 26-10-2020, 18:25

Grupa PZU dementuje wszelkie „niepotwierdzone doniesienia” na temat działań wobec aktywów bankowych, opublikowane w „Gazecie Wyborczej” - ogłosiła spółka. Gazeta, powołując się na nieoficjalne informacje, napisała, że PZU chce się pozbyć Alior Banku.

Powodami, według „Gazety Wyborczej”, miałyby być kiepska sytuacja finansowa banku i „gigantyczne odpisy, które obciążyły wynik ubezpieczalni”.W odpowiedzi Grupa PZU oświadczyła, że dementuje wszelkie „niepotwierdzone doniesienia nt. działań wobec swoich bankowych aktywów opublikowane w tekście”, opublikowanym w poniedziałek na portalu wyborcza.biz.„Tekst ten oparty jest na spekulacjach i nierzetelnych informacjach, które nie mają poparcia w stanie faktycznym. Tego typu scenariusz nie jest nawet rozważany w PZU” - brzmi oświadczenie spółki.Jak napisała też Grupa PZU, „publicznie podane nieprawdziwe informacje mogą skłonić inwestorów do podjęcia na ich podstawie nieracjonalnych decyzji inwestycyjnych”. Odpowiedzialność za decyzje będzie spoczywała na autorze tekstu i redakcji, która tekst opublikowała - dodało PZU.Dodatkowo, spółka zaznaczyła w oświadczeniu, że „działania autora tekstu mogą zostać uznane za spekulacje nt. spółki giełdowej, które w świetle art. 183 ust. 1 Ustawy o obrocie instrumentami finansowymi są formą manipulacji giełdowej, podlegającej sankcjom określonym w tej ustawie”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane