Qumak zmodernizuje drogę startową lotniska w Gdańsku

ISBNews
opublikowano: 17-10-2014, 19:12

Port lotniczy w Gdańsku im. Lecha Wałęsy wybrał ofertę Qumaka na modernizację drogi startowej. Prace te związane są z podniesieniem standardów bezpieczeństwa na lotnisku. Wartość umowy wynosi 59,2 mln zł, poinformowała spółka. Prace będą realizowane w trzech etapach - od października 2014 do czerwca 2015 roku.

Modernizacja drogi startowej ma doprowadzić do wdrożenia drugiej kategorii (CAT II), w jakiej będzie działać lotnisko. W efekcie samoloty korzystające z lotniska będą mogły dużo bezpieczniej lądować w trudnych warunkach atmosferycznych i przy znacznie ograniczonej widoczności.

Qumak będzie odpowiedzialny m.in. za wykonanie energooszczędnego specjalistycznego oświetlenia nawigacyjnego, z zastosowaniem inteligentnej technologii niskoprądowej oraz modernizację istniejącego systemu energetycznego na lotnisku.

"W zakres zlecenia wchodzą jednocześnie prace związane z modernizacją nawierzchni drogi startowej i podniesieniem jej nośności, które zostaną wykonane przez wyspecjalizowanego podwykonawcę spółki. Realizacja projektu będzie tak zorganizowana, by lotnisko mogło funkcjonować bez zakłóceń' - czytamy w komunikacie. 

Qumak podał, że zgodnie z planem, roboty potrwają do czerwca przyszłego roku.

" Linia biznesowa związana z infrastrukturą lotniczą to nowy segment naszej działalności, który rozwijamy zgodnie z przyjętą w zeszłym roku strategią na lata 2013-16. Mimo że działamy na tym rynku od kilku lat, już teraz odnotowujemy wiele sukcesów. Warto chociażby zauważyć, że udział infrastruktury lotniczej w naszej strukturze sprzedaży w pierwszym półroczu tego roku sięgnął 14 proc., czyli ponad 40 mln zł. Jest to obecnie dla nas jeden z kluczowych obszarów rozwoju, z którym wiążemy ambitne plany" - powiedział prezes Qumaka Paweł Jaguś, cytowany w komunikacie.

Qumak ma już na swoim koncie przebudowę systemu oświetlenia nawigacyjnego w Porcie Lotniczym Rzeszów – Jasionka oraz na lotniskach w Katowicach i podwarszawskim Modlinie, gdzie dodatkowo dostarczył instalacje teletechniczne i elektryczne. Dla Portu Lotniczego Lublin w Świdniku firma zrealizowała terminal pasażerski, wdrożyła system bagażowy BHS oraz opracowała projekty wykonawcze instalacji elektrycznych i teletechnicznych.

W backlogu na lata 2014-15 zlecenia z zakresu infrastruktury lotniczej warte są ok. 120 mln zł.

Qumak jest polską spółką informatyczno-technologiczną, notowaną na GPW od 2006 r. Oferuje innowacyjne rozwiązania IT dla sektora prywatnego i publicznego, świadczy usługi obejmujące: konsulting i doradztwo, projektowanie i wdrażanie rozwiązań, wsparcie techniczne i serwisowe oraz rozbudowę rozwiązań.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane