QXL Ricardo przedstawiła swoją wersję historii przejęcia Allegro.pl

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 12-05-2005, 15:08

Ruszyła strona internetowa (polska.qxl.com) na której brytyjska spółka QXL Ricardo przedstawia swoją wersje - jej zdaniem - nielegalnego przejęcia serwisu aukcyjnego Allegro.pl przez firmę NIAA - poinformował podczas czwartkowej konferencji prasowej doradca prawny i sekretarz QXL Ricardo Tom Parkinson.

Ruszyła strona internetowa (polska.qxl.com) na której brytyjska spółka QXL Ricardo przedstawia swoją wersje - jej zdaniem - nielegalnego przejęcia serwisu aukcyjnego Allegro.pl przez firmę NIAA - poinformował podczas czwartkowej konferencji prasowej doradca prawny i sekretarz QXL Ricardo Tom Parkinson.

Spór o udziały w Allegro trwa od blisko 2,5 roku i znalazł finał w sądzie. Zdaniem brytyjczyków, winnymi odebrania im udziałów są Arjan B. (którego firma założyła serwis aukcyjny i następnie została wykupiona przez QXL Ricardo) i jego współpracownik, główny prawnik polskiego przedstawicielstwa firmy QXL Poland, Przemysław R.

Według Parkinsona, do oszustwa (przejęcia udziałów spółki przez firmę NIAA, w sumie 92 udziałów) miało dojść po tym, jak latem 2002 r. zaistniała konieczność podniesienia kapitału spółki - z 4 na 50 tys. zł. Brytyjczycy zwrócili się do polskich przedstawicieli firmy o dopełnienie tych formalności i przekazali im stosowne pełnomocnictwo. To właśnie ono - ich zdaniem - wykorzystano przy oszustwie.

"Wykupiliśmy Allegro w marcu 2000 roku i w ciągu dwóch lat zainwestowaliśmy w tę firmę prawie 11 mln złotych" - podkreślił Parkinson. "Przeniesienie udziałów na spółkę NIAA było oczywiście nieważne" - dodał.

W tej sprawie toczy się kilka procesów. W październiku 2003 r., na wniosek QXL Ricardo poznański sąd okręgowy wyznaczył syndyka i likwidatora spółki QXL Poland i wydał, dla spółki NIAA, zakaz wykonywania praw wynikających z udziałów w QXL Poland.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / QXL Ricardo przedstawiła swoją wersję historii przejęcia Allegro.pl