Rada Naczelna PSL przyjęła rezygnację Wojciechowskiego z funkcji prezesa

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 29-01-2005, 19:14

- Sobotnia Rada Naczelna PSL w ponownym głosowaniu przyjęła  rezygnację Janusza Wojciechowskiego z funkcji prezesa PSL. Za jego odwołaniem głosowało 53 delegatów, przeciwko było 22.

- Sobotnia Rada Naczelna PSL w ponownym głosowaniu przyjęła  rezygnację Janusza Wojciechowskiego z funkcji prezesa PSL. Za jego odwołaniem głosowało 53 delegatów, przeciwko było 22.

Wojciechowski po decyzji Rady Naczelnej zadeklarował dalszą pracę dla dobra Stronnictwa. Podziękował też działaczom PSL za współpracę.

- Oby decyzje Rady obróciły się na dobre dla PSL - oświadczył delegatom.

Wojciechowski zgłosił wniosek o ustąpienie z funkcji prezesa w związku z decyzją Rady Naczelnej, która opowiedziała się przeciwko utworzeniu komitetu wyborczego "ZGODA" razem z ZChN i prof. Zbigniewem Religą.

- Odwaga przegrała z lękami - w ten sposób prezes PSL skomentował sobotnią decyzję Rady odrzucającą koncepcję udziału PSL w wyborach parlamentarnych w ramach porozumienia wyborczego "ZGODA" . 

- "Bardzo się martwię o Polskie Stronnictwo Ludowe. Chciałem prowadzić PSL do zwycięstwa w wyborach. Nie chcę go prowadzić do wyniku przetrwania - powiedział Wojciechowski bezpośrednio po głosowaniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane