Raport PRNews.pl: Rynek bankowości internetowej – I kw. 2014

  • Wojciech Boczoń
opublikowano: 11-06-2014, 13:54

Z danych zebranych przez PRNews.pl i Bankier.pl wynika, że liczba klientów indywidualnych mających podpisaną umowę o korzystanie z bankowości internetowej zbliża się do 26 mln.

Zebraliśmy dane z banków uniwersalnych na temat liczby klientów, którzy mają podpisaną umowę o korzystanie z bankowości internetowej. Siedemnaście banków, które udostępniło nam taką informację, na koniec marca miało 25,8 mln klientów internetowych. Umowa o korzystanie z bankowości internetowej obejmuje nie tylko posiadaczy kont osobistych, ale także osoby, które posiadają inne produkty z dostępem online – na przykład karty kredytowe.

Dane udostępnione nam przez banki, są wyższe niż w przypadku informacji publikowanych przez Związek Banków Polskich w raporcie [email protected] Wynika z niego, że na koniec grudnia 2013 (nowszych danych jeszcze nie ma), umowę o bankowość internetową podpisane miało niecałe 22 mln. Niewykluczone, że na taki stan rzeczy wpływ może mieć inna metodologia, lub celowe zawyżanie przez banki statystyk udostępnianych mediom. ZBP publikuje informacje zbiorczo, my rozbijamy dane na poszczególne banki. Nie mamy jednak kompletu – nie wszystkie instytucje chcą ujawniać takie informacje do publicznej wiadomości.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane