Raport PRNews.pl: Rynek bankowości mobilnej – I kw. 2018

  • Wojciech Boczoń
opublikowano: 10-05-2018, 16:04

Liczba użytkowników bankowości mobilnej na koniec I kw. 2018 wynosiła już 9,3 mln. Najwięcej mobilnych klientów miał PKO Bank Polski – 2,3 mln, drugie miejsce zajmował mBank – 1,7 mln, a trzecie ING Bank Śląski – 1,5 mln.

Bankowość mobilna jest dziś pełnoprawnym kanałem dostępu do konta. Aplikacje i serwisy RWD mogą śmiało konkurować o prymat z bankowością internetową. W kanałach mobilnych wykonamy większość podstawowych operacji na rachunku. Nic więc dziwnego, że z kwartału na kwartał rośnie liczba użytkowników bankowości mobilnej. Z danych zebranych z 14 banków o profilu uniwersalnym wynika, że na koniec I kwartału 2018 r. liczba klientów bankowości mobilnej przekroczyła 9,3 mln.

Jest to o 400 tys. więcej niż kwartał wcześniej i aż o 2 mln więcej niż rok temu. Najwięcej użytkowników ma tradycyjnie największy bank – PKO BP. Na koniec I kw. 2018 r. miał ich 2,3 mln. Na drugim miejscu znalazł się mBank z liczbą sięgającą blisko 1,7 mln, a na trzecim ING Bank Śląski – 1,5 mln. Z kolei największy wzrost liczby użytkowników rdr odnotowały PKO BP (525 tys.), ING Bank Śląski (334 tys.), mBank i Pekao (po 283 tys.). Tylko jeden bank podał, że ubyło mu aktywnych użytkowników bankowości mobilnej – TMUB (-10 tys.).

Użytkowników bankowości mobilnej jest na pewno nieco więcej, niż pokazują liczby w tabeli. W zestawieniu brakuje bowiem kilku mniejszych banków, które nie chcą podawać takich informacji (np. Idea Bank czy Nest Bank). Z tego samego względu raport nie uwzględnia też sektora spółdzielczego.W kolejnych raportach tradycyjnie podam Wam informację o:Liczbie użytkowników aplikacji mobilnychLiczbie klientów mobile onlyLiczbie użytkowników płatności HCE
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane