Raport PRNews.pl: Rynek kart kredytowych dla firm – IV kw. 2017

  • Wojciech Boczoń
opublikowano: 27-03-2018, 12:23

Na koniec 2017 roku banki obsługiwały 121,6 tys. kart kredytowych dla firm. Plastiki tego typu wydawało 8 banków o profilu uniwersalnym.

Największym wydawcą kart kredytowych dla firm jest Bank Pekao, który obsługuje 41,8 tys. kart tego typu. W ciągu roku jego portfel stopniał jednak o 2,1 tys. plastików. Drugie miejsce zajmuje ING Bank Śląski, a trzecie PKO BP. Ten ostatni zanotował największy wzrost liczby kart dla firm. W ciągu roku przybyło mu 4 tys. takich kart.

YAY Foto
YAY Foto

Danych nie podał nam Bank Millennium, który również ma karty dla firm. Podaje je jednak w ogólnej puli wydanych kredytówek (341 tys.). Kilkaset plastików tego typu ma też Credit Agricole, ale tam nie są już wydawane nowym klientom – pozostają w obsłudze.

Karty kredytowe nie cieszą się u przedsiębiorców dużą popularnością. Jednoosobowe firmy wspierają się z reguły kartami z oferty dla detalu. Większe przedsiębiorstwa korzystają z innych form kredytowania bieżącej działalności. Tymczasem karta kredytowa może okazać się bardzo przydatnym narzędziem w firmie. Pozwala korzystać z okresu bezodsetkowego, co dla wielu przedsiębiorców może być kluczowe dla zachowania płynności finansowej. Zwłaszcza w sytuacji, gdy kontrahenci spóźniają się z terminowym regulowaniem należności za faktury.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane