Rekordowa sprzedaż domów w Chinach

opublikowano: 18-01-2018, 13:15

Sprzedaż domów w Chinach wzrosła do rekordowego poziomu w zeszłym miesiącu, pomimo przedłużającej się kampanii rządowej mającej na celu ograniczenie spekulacji majątkowych, donosi Bloomberg.

Sprzedaż według wartości, z wyłączeniem tanich mieszkań, podskoczyła w grudniu o 21 proc. do rekordowego  poziomu 1,45 bln juanów (225 mld USD). To najwyższa dynamika wzrostu od od sześciu miesięcy, wynika z szacunków Bloomberga na podstawie danych opublikowanych przez National Bureau of Statistics. 

Bloki w Szanghaju
Zobacz więcej

Bloki w Szanghaju fot. Bloomberg

Odrodzenie rynku kłoci się z prognozami, które zakładały, że chiński rynek nieruchomości zwolni na skutek podejmowanych przez władze działań, chcących rozwiązać problem nadmiernej dźwigni w gospodarce i utrzymywać ograniczenia zakupów. W ubiegłym roku analitycy przewidywali, że sprzedaż domów zmniejszy się w 2018 r., co oznaczałoby pierwszy spadek od 2014 r.

Czwarkowe dane rządowe pokazały również, że ceny nowych domów, z wyłączeniem dotowanych przez państwo mieszkań, wzrosły w 57 z 70 miast w grudniu, w porównaniu z 50 w listopadzie.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Rekordowa sprzedaż domów w Chinach