Czytasz dzięki

Rekordowe zamówienie na amerykańską kukurydzę ze strony Chin

Dorota Sierakowska, analityk surowcowy DM BOŚ S.A.
opublikowano: 15-07-2020, 11:32

Notowania kukurydzy rozpoczęły bieżący tydzień od zniżki, ale dzisiaj strona popytowa na rynku tego towaru zaczęła powoli odrabiać straty. Dzisiaj cena kukurydzy w Stanach Zjednoczonych oscyluje w okolicach 3,35 USD za buszel.

Impulsem do zwyżek, który pojawił się podczas wczorajszej sesji, były informacje o rekordowo dużym zamówieniu na amerykańską kukurydzę ze strony Chin. Departament Rolnictwa USA podał, że kupujący w Chinach zabezpieczyli dostawy kukurydzy w wielkości 1,762 mln ton.

To największy poziom jednodniowych zamówień w historii, przewyższający poprzedni rekord wynoszący 1,45 mln ton z grudnia 1994 r. Jest to także drugi tak wysoki poziom zamówień w lipcu tego roku – zaledwie kilka dni temu, bo 10 lipca, amerykański Departament Rolnictwa poinformował o zamówieniach na kukurydzę z USA ze strony Chin na poziomie 1,365 mln ton.

Informacje te pokazują, że mimo pojawiających się ostatnio doniesień o wzroście napięć politycznych na linii USA-Chiny, handel pomiędzy tymi krajami nadal kwitnie, przynajmniej w przypadku niektórych towarów. Chiny kierują się własnym interesem – potrzebują one ogromnych ilości zbóż do lokalnej konsumpcji i uzupełnienia rezerw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Sierakowska, analityk surowcowy DM BOŚ S.A.

Polecane