Rentowność „dziesięciolatek” USA znów najwyższa od 4 lat

opublikowano: 12-02-2018, 12:47
aktualizacja: 12-02-2018, 12:49

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych USA osiągnęła w poniedziałek największą wartość od czterech lat, informuje Reuters.

Rentowność „dziesięciolatek” doszła w poniedziałek do 2,902 proc. Potem zmniejszyła się i obecnie wynosi 2,8748 proc.

Rentowność obligacji 10-letnich USA od stycznia 2014 roku
Zobacz więcej

Rentowność obligacji 10-letnich USA od stycznia 2014 roku

Wzrost rentowności obligacji pokazuje, że obawy wyższej inflacji nie zmalały. Rynek czeka na dane o dynamice cen, które zostaną opublikowane w środę.

Tydzień temu doszło do bardzo dużej przeceny na amerykańskim rynku akcji. Tłumaczono ją obawami większej inflacji i szybszego zacieśniania polityki monetarnej przez Fed.

Robin Griffiths, strateg ECU Group powiedział w CNBC, że obecnie obawy dotyczące inflacji i wynikający z tego stan rynku obligacji nie oferują inwestorom „bezpiecznej opcji” w przypadku spadków na rynkach akcji.

- W normalnym przejściu od byka do niedźwiedzia idzie się prosto na rynek obligacji skarbowych, ale jest problem. Kiedy stopy rosną, bo gospodarka jest mocna, a inflacja zaczyna iść w górę, obligacje skarbowe nie stają się najbezpieczniejszymi aktywami na planecie, ale toksycznym odpadem – stwierdził. – W związku z tym, dochodzi do uwięzienia na rynku akcji nawet jeśli wiadomo, że nie mają dobrej wartości – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu