Rentowność obligacji Niemiec znów poniżej zera

opublikowano: 16-09-2016, 12:42

Obligacje 10-letnie Niemiec drożeją pod wpływem spekulacji, że Europejski Bank Centralny zdecyduje się na dalszą stymulację monetarną.

Obligacje największych gospodarek eurolandu drożeją w porównaniu z obligacjami gospodarek peryferyjnych po tym jak szef Bundesbanku, Jens Weidmann, powiedział, że EBC powinien utrzymać zasadę, że kupuje papiery wartościowe danych krajów proporcjonalnie do wielkości ich gospodarek. W czwartek okazało się ponadto, że inflacja w eurolandzie jest daleka od celu wyznaczonego przez EBC. Krążą również spekulacje, że Bank Japonii na posiedzeniu 20-21 września ogłosi dalsze luzowanie polityki pieniężnej.

Rentowność obligacji 10-letnich Niemiec od 8 września, kiedy była poniżej zera
Zobacz więcej

Rentowność obligacji 10-letnich Niemiec od 8 września, kiedy była poniżej zera

- Biorąc rentowności 10-letnich bundów jako przykład, uważamy, że ich wartość godziwa jest poniżej zera – powiedział Antoine Bouvet, strateg Mizuho International w Londynie. – Rynki są naprawdę płochliwe i prawdopodobnie pozostaną takie w przyszłym tygodniu, kiedy otrzymamy więcej odpowiedzi z banków centralnych, szczególnie Banku Japonii – dodał.  

Rentowność obligacji 10-letnich Niemiec spadła o 4 pkt bazowe do minus 0,01 proc. w piątek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Rentowność obligacji Niemiec znów poniżej zera