Rentowność obligacji USA spada

opublikowano: 12-04-2022, 16:02

Dane o inflacji w marcu w USA wywołały wzrost popytu na przecenione w ostatnim czasie amerykańskie obligacje skarbowe, informuje Bloomberg.

Najmocniej, o ponad 10 pkt. bazowych spadają rentowności obligacji w przedziale od 2- do 5-lat. Rentowność obligacji 10-letnich, która wcześniej we wtorek doszła najwyżej od grudnia 2018 roku, spadała po danych o inflacji nawet o 8,5 pkt. bazowego do 2,695 proc.

- Oczekiwaliśmy odbicia zarówno na obligacjach, jak i akcjach – powiedział Peter Tchir, szef makrostrategii w Academy Securities. – To trochę reakcja „kupuj newsa”. Nie uważam, aby to trwało – dodał.

Na rynku swapów osłabły oczekiwania agresywnego zacieśniania polityki monetarnej przez Fed. Wciąż jednak uwzględniona w cenach jest podwyżka stóp o 50 pkt. bazowych w maju i czerwcu, a także całkowity wzrost o ponad 200 pkt. bazowych w tym roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane