Reuters może przenieść część miejsc pracy z Francji do Polski

opublikowano: 07-03-2019, 10:41

Wynika tak z opublikowanego na stronie agencji oświadczenia związków zawodowych z Reuters France, w którym protestują przeciwko planom cięcia 25 miejsc pracy w biurze w Paryżu.

- Jesteśmy zaniepokojeni powodami przedstawionymi przez firmę w celu uzasadnienia cięć personelu i trudno nam zrozumieć, jak mniej dziennikarzy w terenie pozwoli na dokładniejsze i bardziej ekskluzywne doniesienia, jak sugeruje kierownictwo – głosi oświadczenie. - Nie dostrzegamy, w jaki sposób likwidacja tych miejsc pracy, z których część miałaby być przeniesiona do Polski, sprawiłaby, że nasze doniesienia byłyby bardziej trafne lub zwiększałaby wartość naszych klientów – podsumowuje.

Związki zdecydowały o podjęciu akcji 24 godzinnej akcji strajkowej, która rozpoczęła się w środę o północy. Podkreśliły, że podjęły ją po raz pierwszy od 15 lat. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy