Reuters: prezes Deutsche Banku za fuzją z Commerzbankiem

opublikowano: 21-03-2019, 11:09

Prezes Christian Sewing uważa, że są mocne argumenty przemawiające za fuzją Deutsche Banku z Commerzbankiem, informuje Reuters powołując się na osobę mającą wiedzę w tej sprawie.

Sewing ma spotkać się w czwartek z radą nadzorczą Deutsche Banku gdzie zmierzy się z krytyką pomysłu fuzji zgłaszaną głównie przez związki zawodowe obawiające się dużej redukcji miejsc pracy w obu bankach. Ma jednak z zanadrzu wiele argumentów, m.in. zdecydowaną pozycję lidera nowego banku na krajowym rynku, a także obniżenie kosztów wykorzystywanych technologii. Sewing ma także przekonywać, że powstały w wyniku fuzji bank będzie miał niższe koszty finansowania, „najlepsze w historii”, według informatora Reutersa. Ma także argumentować, że redukcja zatrudnienia w obu bankach byłaby i tak niezbędna.

Christian Sewing
Zobacz więcej

Christian Sewing fot. Bloomberg

Agencja zwraca uwagę, że Sewing zmienił wyraźnie swoje stanowisko wobec planu fuzji. Jeszcze niedawno przekonywał, że potrzebna jest cierpliwość i dalsza wewnętrzna restrukturyzacja Deutsche Banku zanim zacznie on realizować duży projekt. W niedawnym liście do pracowników banku, w którym po raz pierwszy oficjalnie potwierdzał rozmowy o fuzji z Commerzbankiem podkreślał, że jest wiele czynników, które mogą spowodować, że ostatecznie do niej nie dojdzie.

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy