Rio Tinto pozwane za fatalne przejęcie kopalni w Mozambiku

opublikowano: 24-10-2017, 08:04
aktualizacja: 24-10-2017, 08:06

Amerykańska firma prawnicza złożyła pozew zbiorowy przeciwko koncernowi górniczemu Rio Tinto za nieprawidłowości dotyczące przejęcia kopalni węgla w Mozambiku, donosi Reuters.

Firma Hagens Berman Sobol Shapiro poinformowała o złożeniu pozwu do sądu w Nowym Jorku w imieniu inwestorów, którzy kupili amerykańskie kwity depozytowe Rio Tinto w okresie od października 2012 roku do lutego 2013 roku. Nie ujawniono ani danych inwestorów, ani kwoty odszkodowania, której się domagają, pisze Reuters.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Tydzień temu informowaliśmy, że Rio Tinto oraz jego były prezes Tom Albanese oraz dyrektor finansowy Guy Elliott zostali oskarżeni przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) i regulatora w Wielkiej Brytanii o ukrywanie przed akcjonariuszami prawdziwej wartości kopalni węgla w Mozambiku, kupionej przez Rio Tinto w 2011 roku za 3,7 mld USD. Spółka miała zorientować się iż kopalnia jest dużo mniej warta jeszcze przed upływem roku od transakcji. Nie ujawniła tego jednak akcjonariuszom aż do 2013 roku. Rio Tinto sprzedało kopalnię w Mozambiku w 2014 roku za 50 mln USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu