Robyg znalazł inwestora. Będzie wezwanie

opublikowano: 01-12-2017, 07:51
aktualizacja: 01-12-2017, 07:54

Brytyjski Bricks Acquisitions, kontrolowany przez Goldman Sachs International, ogłosi wezwanie na akcje Robyga.

Umowa przewiduje, że cena za jedną akcję Spółki w Wezwaniu będzie wynosiła 3,55 zł.

Oskar Kazanelson, prezes i wiodący akcjonariusz Robyga, zobowiązał się do sprzedaży akcji w wezwaniu, które ma ogłosić brytyjski Bricks Acquisitions.
Zobacz więcej

Brexit

Oskar Kazanelson, prezes i wiodący akcjonariusz Robyga, zobowiązał się do sprzedaży akcji w wezwaniu, które ma ogłosić brytyjski Bricks Acquisitions. ARC

Wezwanie zostanie ogłoszone pod kilkoma warunkami, m.in. uzyskaniem zgody Prezesa UOKiK na koncentrację oraz objęcia zapisami akcji stanowiących przynajmniej 66 proc. kapitału. 

"Jednocześnie, członkowie zarządu Spółki, Oscar Kazanelson - przewodniczący rady nadzorczej Spółki, a także Alex Goor, przewodniczący rady nadzorczej Robyg Construction sp. z o.o. ("Osoby Uprawnione") oraz określone wehikuły inwestycyjne kontrolowane przez Osoby Uprawnione zawarli z Inwestorem oraz jego bezpośrednim podmiotem dominującym, ELQ Investors VIII Limited porozumienie na podstawie którego Osoby Uprawnione zobowiązały się sprzedać (oraz zapewnić, że wehikuły inwestycyjne kontrolowane przez Osoby Uprawnione sprzedadzą) Inwestorowi wszystkie posiadane przez nie akcje w Spółce w ramach Wezwania" - podano.

Celem transakcji jest osiągnięcie przez inwestora 100 proc. akcji Robyga i zdjęcie spółki z giełdy.

Akcjonariat Robyga zdominowany jest przez rodzime fundusze inwestycyjne i i emerytalne. 7,7 proc. akcji należy do Oskara Kazanelsona. 

Kapitalizacja spółki to 914 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu