Rodzinny biznes na styku mody i sztuki [PODCAST]

opublikowano: 27-05-2021, 10:50

W dzisiejszym Podcaście Antykryzysowym rozmawiamy o damskich torebkach, a więc o skórach, produkcji, dostawach i o tym jak niewielka firma radzi sobie w tych niepewnych czasach. Jak zmieniły się koszty materiałów, skór i produkcji torebek w czasie pandemii? Jak pandemia wpłynęła na dostawy surowców z Włoch i sam model sprzedaży? Posłuchajcie.

- Na początku skupialiśmy się bardziej na fizycznej sprzedaży, więc organizowaliśmy różnego rodzaju pop-upy w Mediolanie i Londynie podczas fashion weeków czy podczas różnych wydarzeń, gdzie promowaliśmy nasze produkty i je sprzedawaliśmy. Natomiast pandemia zmieniła wszystko i musieliśmy zrewidować naszą strategię, w związku z czym dużo mocniej skupiliśmy się na sprzedaży internetowej - mówi Patryk Łobos, współwłaściciel marki Lobos.

- Pierwszy lockdown na pewno był ciekawy, ponieważ nikt tak naprawdę nie wiedział co się dzieje i jak to będzie wyglądało. W związku z tym dostawy się wydłużały. W szczególności, że korzystamy głównie z usług włoskich dostawców, a tam na początku pandemia przebiegała dużo gorzej niż u nas. Natomiast Włosi dosyć dobrze sobie z tym poradzili i pod koniec lockdownu, wszystko zaczęło wracać do normy. Co ciekawe, nawet w sierpniu, gdzie z reguły Włosi mają długą wakacyjną przerwę, teraz pracowali, w związku z czym starali się nadrabiać zamówienia, które nie zostały zrealizowane w związku z pierwszym lockdownem - dodaje Łobos.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane