Rokita: CBA nie może wchodzić w kompetencje innych instytucji śledczych

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 10-01-2006, 09:43

Wiceszef PO Jan Rokita ocenił we wtorek w radiowej Trójce, że jego ugrupowanie nie poprze rządowego projektu powołania Centralnego Biura Antykorupcyjnego, "jeśli będzie to koncepcja rozbuchanej służby, wchodzącej w kompetencje wszystkich innych instytucji śledczych, która ma wprowadzić chaos".

Wiceszef PO Jan Rokita ocenił we wtorek w radiowej Trójce, że jego ugrupowanie nie poprze rządowego projektu powołania Centralnego Biura Antykorupcyjnego, "jeśli będzie to koncepcja rozbuchanej służby, wchodzącej w kompetencje wszystkich innych instytucji śledczych, która ma wprowadzić chaos".

Rokita zaznaczył, że PO nie miała jeszcze możliwości zapoznania się z projektem. "Nikt nie pokazał nam tego projektu do tej pory" - powiedział.

Wiceszef PO podkreślił, że nie ma wątpliwości co do konieczności zwalczania w Polsce korupcji. Dodał, że PO poparłaby projekt stworzenia w kraju urzędu antykorupcyjnego tylko wtedy, jeśli byłby to urząd "mały, sprawny, skuteczny i nie wchodzący w kolizję z policją i innymi instytucjami śledczymi w Polsce".

Zapytany o to, kto powinien jego zdaniem stanąć na czele takiego urzędu, Rokita nie wymienił żadnego nazwiska. "To powinien być sprawny i uczciwy człowiek" - powiedział.

We wtorek rząd ma przyjąć projekt ustawy o powołaniu Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Zapowiedział to w sobotnim wystąpieniu w telewizji publicznej premier Kazimierz Marcinkiewicz.

Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
×
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane