Rokita: Moment ogłoszenia "gabinetu cieni" wybrany świadomie

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 13-01-2006, 17:35

Wiceszef Platformy Obywatelskiej Jan Rokita powiedział, że moment ogłoszenia gabinetu cieni Platformy, czyli zespołu jej rzeczników w różnych dziedzinach, został wybrany świadomie.

Wiceszef Platformy Obywatelskiej Jan Rokita powiedział, że moment ogłoszenia gabinetu cieni Platformy, czyli zespołu jej rzeczników w różnych dziedzinach, został wybrany świadomie.

"To jest moment, w którym wydaje się, że ten stan pewnego wahania, czy jakiejś niepewności co do tego, czy Platforma Obywatelska jest w opozycji, czy też nie - mija" - powiedział Rokita na piątkowym posiedzeniu Rady Krajowej PO. Według niego, czwartkowe decyzje szefa PiS J.Kaczyńskiego, dotyczące rozmów o koalicji z Samoobroną i PSL, "w jakiejś mierze" zamykają okres wahań Platformy.

Rokita powiedział, że rzecznicy PO będą mieli trzy podstawowe zadania: monitorowanie i analizowanie tego, co się dzieje w rządzie i w poszczególnych resortach, usprawnienie formułowania stanowiska PO w różnych sprawach i prezentowania go oraz poprowadzenie i skoordynowanie prac programowych w Platformie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane