Rokita: Sprawa szwajcarskich kont może dotyczyć wąskiej grupy polityków

opublikowano: 25-05-2007, 09:15

Jan Rokita wyraził pogląd, że sprawa posiadania szwajcarskich kont przez czołowych działaczy lewicy może dotyczyć tylko wąskiej grupy polityków. Polityk PO występując w "Sygnałach Dnia" w  Programie Pierwszym Polskiego Radia zaznaczył, że nie wie, o jakich polityków chodzi. Powiedział jednak, że jeśli doniesienia o korupcji polityków lewicy okażą się prawdziwe, to pomoże to oczyścić życie publiczne w naszym kraju i  pozwoli wprowadzić nowe standardy w tej dziedzinie. Rokita odniósł się do  informacji dziennika.pl, że Szwajcaria przekaże polskiej prokuraturze listę kont polskich polityków, założonych w tamtejszych bankach.

Jan Rokita zapytany o debatę Platformy Obywatelskiej zaplanowaną na weekend zapowiedział, że będzie obecny na obradach. Zaznaczył jednak, że jest szeregowym członkiem partii i że takich ludzi jak on nie dopuszcza się do głosu w sprawach programowych.

Polityk Platformy wyraził pogląd, że Jarosław i Lech Kaczyńscy konfliktują społeczeństwo. Dodał, że to właśnie jest powodem wzrostu popularności Aleksandra Kwaśniewskiego. Rokita zaznaczył, że były prezydent jest człowiekiem o słabym kręgosłupie moralnym. Zdaniem Jana Rokity Kwaśniewski nie został do tej pory pociagnięty do odpowiedzialności z powodu słabości prokuratury. Gość "Sygnałów Dnia" podkreślił, że prokuratorzy boją się establishmentu i wolą nie podejmować żadnych działań przeciwko znanym politykom.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane