Ropa na londyńskiej giełdzie gwałtownie drożeje

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 16-01-2006, 12:46

Ceny ropy w Londynie wzrosły gwałtownie w poniedziałek na giełdzie ICE w reakcji na geopolityczne niepokoje - podają maklerzy.

Ceny ropy w Londynie wzrosły gwałtownie w poniedziałek na giełdzie ICE w reakcji na geopolityczne niepokoje - podają maklerzy.

    Po godz. 11.00 ropa Brent w dostawach na luty zdrożała na giełdzie ICE Futures (dawniej IPE) o 66 centów do 62,92 USD za baryłkę.

    Kontrakty na marzec zdrożały zaś o 64 centy do 63,24 USD za baryłkę.

  Royal Dutch Shell rozpoczął w niedzielę ewakuację części pracowników z naftociągu Trans Ramos w Nigerii po ataku na instalacje.

    Inwestorzy nie przestają też niepokoić się o sytuację w Iranie, gdzie wcześniej zapowiedziano powrót do badań nad energią atomową.

    Minister gospodarki Iranu Davoud Danesh-Jafari ostrzegł, że nałożenie na Iran jakichkolwiek sankcji za wznowienie przez ten kraj programu nuklearnego spowoduje wzrost cen ropy na świecie. "Jakiekolwiek możliwe sankcje nałożone przez zachód na Iran mogą zakłócić sytuację polityczną i ekonomiczną w Iranie, ale teżspowodować wzrost cen ropy do poziomów, jakich Zachód nawet się nie spodziewa" - powiedział minister gospodarki Iranu.

    Rynek w Nowym Jorku jest w poniedziałek zamknięty z powodu obchodzonego 16 stycznia Dnia Martina Luthera Kinga.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Ropa na londyńskiej giełdzie gwałtownie drożeje