Ropa najdroższa od siedmiu miesięcy

opublikowano: 25-09-2017, 13:19
aktualizacja: 25-09-2017, 13:20

Cena ropy wzrosła w poniedziałek po tym jak najwięksi producenci oświadczyli iż globalny rynek zmierza w kierunku równowagi, donosi Reuters.

Cena ropy Brent z listopadowych kontraktów wzrosła o 35 centów do 57,21 USD i jest najdroższa od 23 lutego. Ropa WTI z listopadowych kontraktów taniała o 8 centów do 50,58 USD. Jej cena jest wciąż blisko czteromiesięcznego maksimum.

Notowania ropy Brent od 1 lutego
Zobacz więcej

Notowania ropy Brent od 1 lutego

OPEC, Rosja i kilku innych producentów ropy ograniczyli podaż o 1,8 mln baryłek dziennie od początku tego roku. Przez ostatnie trzy miesiące ropa zdrożała o 15 proc. Kuwejcki minister ds. ropy Essam al-Marzouq przekonuje, że ograniczenie podaży pomogła zredukować globalne zapasy ropy do pięcioletniej średniej.

- Na bazie aktualnych szacunków IEA [Międzynarodowej Agencji Energii – red. pb.pl], rynek ropy jest bardziej lub mniej zrównoważony w drugim półroczu – ogłosili analitycy Commerzbanku. – Jednak aby zapasy mogły być redukowane dalej rynek ropy powinien zanotować deficyt, dlatego optymizm wydaje się obecnie przesadzony – dodali.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu