Czytasz dzięki

Rosengren: prawdopodobnie będzie konieczne większe wsparcie gospodarki

opublikowano: 19-06-2020, 18:17

Eric Rosengren, przewodniczący Banku Rezerw Federalnych z Bostonu uważa, że amerykańska gospodarka najprawdopodobniej potrzebować będzie dodatkowego wsparcia.

Cytowany przez agencje Reuters oficjel twierdzi, że wzrost liczby nowych infekcji i dalsze rozprzestrzenianie się koronawirusa utrudnią odbicie i ożywienie niemal wszystkich sektorów. Bez wyraźnego pokonania, a przede wszystkim pełnej kontroli nad Covid-19 proces ten będzie bardzo długotrwały.

Eric Rosengren, szef Fed z Bostonu
Zobacz więcej

Eric Rosengren, szef Fed z Bostonu fot. Bloomberg

Rosengren podkreślił, że „…podejmowane do tej pory próby powstrzymania wirusa nie były szczególnie skuteczne. Brak izolacji może ostatecznie doprowadzić do konieczności dłuższych przestojów, co skutkuje zmniejszeniem konsumpcji i inwestycji oraz wyższym bezrobociem.”.

W jego opinii, pod koniec 2020 r. stopa bezrobocia w USA będzie prawdopodobnie kształtować się „na poziomie dwucyfrowym”

W zaprezentowanym w piątek oświadczeni Rosengren stwierdził, że dotychczasowe działania ze strony rządu i banku centralnego prawdopodobnie nie są wystarczające.

Mając na uwadze, że mogą pojawić się nowe problemy z epidemią, potrzebne będzie większe wsparcie zarówno w polityce pieniężnej, jak i fiskalnej – podsumował przedstawiciel Fed.. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane