Rosja: gubernator walczy o pozostanie pracowników z Korei Północnej

opublikowano: 12-01-2018, 12:03
aktualizacja: 12-01-2018, 12:06

Gubernator Andriej Tarasneko stara się o zgodę na pozostanie w Rosji, wbrew sankcjom ONZ, 10 tys. pracowników z Korei Północnej.

Tarasenko rządzi Krajem Nadmorskim, najdalej wysuniętą na południowy wschód częścią Rosji. Ministerstwo Pracy odrzuciło w grudniu wszystkie wnioski od lokalnych pracodawców o zgodę na zatrudnienie Koreańczyków. Decyzja wynika z nałożonych we wrześniu przez ONZ sankcji na Koreę Północną.

- Przejęliśmy inicjatywę i zaapelowaliśmy do Moskwy o zatrzymanie tych pracowników, którzy są już w Kraju Nadmorskim – ogłosił w piątek Tarasenko. 

Ambasada Korei Północnej wcześniej zwróciła się do rosyjskich parlamentarzystów, aby pozwolono na pozostanie w Rosji 3,5 tys. pracownikom, którzy mają już podpisane umowy.

Amerykański Departament Stanu informował w połowie ubiegłego roku, że dziesiątki tysięcy pracowników z Korei Północnej są w Rosji trzymane w skandalicznych warunkach. Mają być zmuszani do pracy nawet 20 godzin dziennie, za co otrzymują bardzo niskie wynagrodzenie. W ubiegłym roku w mediach pojawiły się doniesienia, że rosyjskie firmy korzystały z pracowników przymusowych z Korei Północnej podczas kończenia stadionu w Petersburgu, gdzie rozgrywano Puchar Konfederacji FIFA. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, moscowtimes.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Rosja: gubernator walczy o pozostanie pracowników z Korei Północnej