Rosja zakazała importu kolejnych produktów żywnościowych z Ukrainy

  • PAP
opublikowano: 03-07-2021, 19:25

Rzad Rosji rozszerzył w sobotę listę produktów żywnościowych, których wwożenie z Ukrainy zostaje zabronione. Do listy zakazanych towarów ukraińskich dodano teraz m.in. cukier, makaron, jęczmień, półprodukty mięsne i konserwy mięsne.

Na liście znalazły się także: woda mineralna i napoje gazowane; majonezy, keczupy i produkty do sporządzania sosów; masło palmowe w opakowaniach o wadze 20 ton; produkty mięsne - gotowe, konserwowane i półprodukty; gotowe zupy i rosoły; popcorn i produkty typu muesli; masa kakaowa i skorupiaki (gotowe i konserwowane).

Ponadto restrykcje dotyczą palet, skrzynek i pudeł drewnianych, wytłoków i produktów używanych jako pasze dla bydła.

Rozszerzenie listy zakazanych produktów nastąpiło kilka dni po tym, jak prezydent Rosji Władimir Putin ostro skrytykował wprowadzane na Ukrainie prawo o narodach rdzennych. Putin zapewnił przy tym, że nie uważa narodu ukraińskiego za nieprzyjazny, a jako "jawnie nieprzyjazne" określił władze tego kraju.

Poprzedni raz rząd Rosji zaostrzał embargo na produkty z Ukrainy w 2018 roku. Sankcje dotyczące wwożenia z sąsiedniego kraju produktów mlecznych, mięsnych, owoców i warzyw Rosja wprowadziła w 2016 roku. Wówczas Kijów wprowadził embargo na towary z Rosji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane