Rover będzie mógł produkować w Polsce

Paweł Janas, Małgorzata Birnbaum
opublikowano: 19-02-2003, 00:00

Phoenix Venture Holding, właściciel MG Rover, zgodził się wczoraj, aby koncern mógł produkować samochody nad Wisłą. Oznacza to, że rosną szanse na uratowanie zakładu na warszawskim Żeraniu.

Kolejna bariera na drodze prowadzącej do uruchomienia produkcji samochodów marki Rover na warszawskim Żeraniu została pokonana.

„Phoenix Venture Holding, właściciel MG Rover, zaaprobował wczoraj decyzję, by produkować w Polsce samochody” — podała w komunikacie spółka.

Przedstawiciele koncernu uważają, że wszystkie kluczowe warunki, by fabryka na Żeraniu produkowała auta MG Rover, zostały spełnione. Konieczne jest jeszcze uzgodnienie szczegółów.

„Przy dobrej woli wszystkich stron uda się osiągnąć porozumienie” — brzmi komunikat MG Rover.

Wcześniej przedstawiciele firmy grozili, że w razie niepowodzenia rokowań w Polsce mogą zadecydować o przeniesieniu produkcji np. do Chin czy na Słowację.

Tymczasem w ubiegłym tygodniu niepowodzeniem skończyła się kolejna tura rozmów między MG Rover a polskimi bankami wierzycielami Daewoo-FSO. Obie strony wyraziły jednak wolę ich kontynuowania. Nadal również nie sfinalizowano ostatecznie negocjacji między MG Rover a funduszem AmAr w sprawie finansowania inwestycji w Daewoo-FSO. AmAr obiecał Roverowi 250 mln USD (1 mld zł) na inwestycje na Żeraniu. Firma czeka jednak na potwierdzenie przez polski rząd woli udzielenia gwarancji na kwotę 80 mln USD.

Rover ma wejść do wydzielonej ze struktur Daewoo-FSO spółki New Small Company (NSC). Jej akcjonariuszami będą m.in. Skarb Państwa i wierzyciele.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Janas, Małgorzata Birnbaum

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Rover będzie mógł produkować w Polsce