Rozpoczęły się rozmowy PiS z Samoobroną o ewentualnej koalicji

Polska Agencja Prasowa SA
18-01-2006, 10:42

W środę przed południem rozpoczęły się w Sejmie rozmowy zespołów negocjacyjnych PiS i Samoobrony w sprawie utworzenia ewentualnej koalicji rządowej. Po rozmowach z Samoobroną PiS będzie rozmawiał z PSL.

W środę przed południem rozpoczęły się w Sejmie rozmowy zespołów negocjacyjnych PiS i Samoobrony w sprawie utworzenia ewentualnej koalicji rządowej. Po rozmowach z Samoobroną PiS będzie rozmawiał z PSL.

    W skład zespołu negocjacyjnego Samoobrony wchodzą wiceszefowie partii - Krzysztof Filipek oraz Genowefa Wiśniowska, a także były minister rolnictwa Artur Balazs.PiS reprezentują: szef klubu Przemysław Gosiewski, wiceszef klubu Marek Kuchciński i Wojciech Jasiński.

    Filipek powiedział PAP przed spotkaniem, że spodziewa się od polityków PiS "jasnego określenia", czy chcą koalicji rządowej, czy też opowiadają się za przedterminowymi wyborami. Dodał, że ma nadzieję, iż środowe rozmowy znacznie przybliżą powstanie koalicji rządowej z udziałem Samoobrony. Filipek wyraził też żal, że rozmowy o koalicji rozpoczynają się tak późno.

    Wiceszef Samoobrony podkreślił, że z politykami PiS będzie rozmawiał przede wszystkim o sprawach programowych. "Jeśli dojdzie do porozumienia w sprawach programowych, to wtedy będziemy rozmawiać o personaliach i obsadzie resorów" - zaznaczył.

    Filipek poinformował też, że będzie się domagał, aby PiS określił termin zakończenia rozmów koalicyjnych. Jak dodał, ewentualna umowa koalicyjna powinna zostać podpisana do 23 stycznia.

    Gosiewski ma nadzieję, że środowe rozmowy będą toczyły się podobnie do tych, które odbyły się w zeszłym tygodniu. "Te wstępne rozmowy pokazywały, że jest możliwość osiągnięcia porozumienia, myślę, że dzisiaj będziemy w tym duchu kontynuować" - powiedział dziennikarzom.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Rozpoczęły się rozmowy PiS z Samoobroną o ewentualnej koalicji