Rozstrzygnięcie przetargu na CEPiK na przełomie IX-X

opublikowano: 15-09-2003, 20:36

PAP: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA) planuje rozstrzygnięcie przetargu na wykonanie i obsługę systemu informatycznego CEPiK na przełomie września i października - poinformowała PAP w poniedziałek rzeczniczka MSWiA.

"Oferty zostały zamknięte 8 września. Każda z nich to kilka tomów dokumentów, które trzeba szczegółowo zanalizować. Powinno to zająć około trzech tygodni, jednak należy ten termin traktować ostrożnie, bo objętościowo jest to bardzo dużo materiałów" - powiedziała Alicja Hytrek.

W przetargu zostało złożonych pięć ofert przez konsorcja, w których znajdują się: Emax i Ster-Projekt, ComputerLand, ComArch, Prokom oraz Softbank.

MSWiA szacuje, że wartość wydatków związanych z budową i funkcjonowaniem Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK) w latach 2004-2009 wyniesie około 500 mln zł.

System CEPiK ma być uruchomiony w styczniu 2004 roku, następnie rozpocznie się napełnianie systemu danymi, co może potrwać następne dwa lata.

System zawierać będzie informacje opisujące pojazd, jego rejestrację i właściciela. W systemie będą również odnotowywane informacje o kradzieży i odnalezieniu pojazdu, zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego oraz o ubezpieczeniu pojazdów.

Dane i informacje zgromadzone w systemie CEPiK będą mogły być udostępnione zarówno osobie, której dotyczą, jak i policji, straży granicznej, sądom, prokuraturze, organom inspekcji celnej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Agencji Wywiadu. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rozstrzygnięcie przetargu na CEPiK na przełomie IX-X