Ruch Palikota złożył zawiadomienie do prokuratury na Tuska i Pawlaka

PAP
opublikowano: 23-07-2012, 12:48

Politycy Ruchu Palikota złożyli w poniedziałek do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Donalda Tuska i Waldemara Pawlaka. RP twierdzi, że zaniechali oni obowiązków, nie informując odpowiednich instytucji o nieprawidłowościach w agencjach rolnych.

"Na osobach pełniących funkcje kierownicze w instytucji państwowej lub samorządowej, które w związku ze swoją działalnością dowiedziały się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, spoczywa obowiązek niezwłocznego zawiadomienia o tym prokuratury lub policji" - czytamy w uzasadnieniu zawiadomienia, które zostało przekazane dziennikarzom.

"Jeżeli premier i wicepremier wiedzieli o takich informacjach, to z urzędu niezwłocznie powinni poinformować organy ścigania" - podkreślił w rozmowie z dziennikarzami Tomasz Makowski (RP).

Pytany, jakie partia ma dowody na to, że Tusk i Pawlak wiedzieli o sprawie, powołał się na program "Fakty po Faktach" TVN24 z udziałem szefa ludowców. Pawlak mówił w TVN24, że on sam oraz kilku posłów PSL zwracało się do Sawickiego, "żeby ukrócił pazerność" w spółce Elewarr.

W ubiegłym tygodniu minister rolnictwa Marek Sawicki podał się do dymisji po publikacji "Pulsu Biznesu", który ujawnił rozmowy szefa kółek rolniczych Władysława Serafina z byłym prezesem Agencji Rynku Rolnego Władysławem Łukasikiem na temat możliwych nieprawidłowości w spółkach związanych z Ministerstwem Rolnictwa, w tym w spółce Elewarr (należącej do Agencji Rynku Rolnego).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane