Ryanair opóźnia cel przewiezienia 200 mln pasażerów

opublikowano: 03-02-2020, 13:13

Z powodu uziemienia Boeingów 737 MAX i opóźnieniu dostaw tych maszyn Ryanair oczekuje, że dwa lata później osiągnie cel, którym jest przewiezienie 200 mln pasażerów rocznie, donosi Reuters.

Akcje największej niskobudżetowej europejskiej linii lotniczej drożeją w poniedziałek, bo inwestorów ucieszyła wiadomość o jej zysku brutto 88 mln EUR  w minionym kwartale. Rok wcześniej Ryanair miał 66 mln EUR straty. Przewoźnik uzyskał średnio 9 proc. więcej za bilet i 21 proc. więcej za usługi dodatkowe.

Prezes Michael O’Leary osłabił dobre nastroje wywołane przez wyniki sugerując, że plan dostaw samolotów Boeing może opóźnić się o dwa lata, a w związku z tym przewoźnik może nie osiągnąć do marca 2024 roku celu, którym jest przewiezienie 200 mln pasażerów rocznie. Jego zdaniem, może opóźnić się to o „co najmniej 12 miesięcy, możliwe, że o 24”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane