Ryanair w lutym uruchomi loty z Shannon do Wrocławia

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 01-12-2005, 19:13

Od 22 lutego 2006 roku Ryanair zainauguruje nowe połączenie pomiędzy Shannon w środkowo-zachodniej Irlandii, a Wrocławiem. Samoloty na tej trasie będą latać trzy razy w tygodniu.

Od 22 lutego 2006 roku Ryanair zainauguruje nowe połączenie pomiędzy Shannon w środkowo-zachodniej Irlandii, a Wrocławiem. Samoloty na tej trasie będą latać trzy razy w tygodniu.

Będzie to pierwsze bezpośrednie połączenie największego taniego przewoźnika w Europie obsługiwane pomiędzy Irlandią a Polską.

Od marca br. samoloty Ryanairu latają na trasie Wrocław -Stansted pod Londynem. Loty do Wrocławia ze Stansted są pierwszym połączeniem irlandzkiego przewoźnika z Polską. Od tego czasu obsługuje on również loty z Anglii do Poznania, Krakowa, Gdańska, Szczecina, Bydgoszczy, Łodzi i Rzeszowa.

Shannon jest nową, irlandzką bazą Ryanairu uruchomioną w maju br. W czwartek irlandzki przewoźnik ogłosił o czterech nowych trasach w tym do Wrocławia i zamknięciu dwóch: do Sztokholmu i Hamburga.

W ocenie przewoźnika dzięki uruchomieniu nowych tras liczba jego pasażerów korzystających z lotniska Shannon w najbliższych 12 miesiącach sięgnie 1,5 mln, z czego 2/3 stanowić będą pasażerowie przylatujący do Irlandii, co będzie wsparciem dla 1,5 tys. miejsc pracy w Shannon i okolicy.

Również w czwartek inne tanie linie lotnicze, Centralwings, ogłosiły, że od marca uruchomią stałe połączenie Łodzi z Dublinem, na co otrzymały już zgodę władz lotniska. Centralwings obsługuje także loty z Wrocławia do Dublina i do Mediolanu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane