Rynek nieruchomości w ZEA wykazuje oznaki ożywienia

ARŻ, CNBC
opublikowano: 17-09-2021, 17:23

Rynek nieruchomości w Abu Zabi wykazuje oznaki stałego wzrostu, ponieważ bogata w ropę stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich odbudowuje się po kryzysie wywołanym pandemią.

Utrata miejsc pracy w związku z pandemią zmusiła do wyjazdu ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich prawie 10 proc. obcokrajowców, co w zeszłym roku uderzyło w ceny nieruchomości. Według danych Knight Frank, w 2020 roku ceny mieszkań w Abu Zabi spadły średnio o 2 proc., a w Dubaju o 7,1 proc.

W ostatnich miesiącach niskie oprocentowanie kredytów i poprawiające się warunki biznesowe sprawiły, że ożywienie na rynku staje się coraz bardziej stabilne. Lepsze nastroje wśród kupujących to zasługa także wysokiego wskaźnika szczepień i wprowadzenie bardziej elastycznej polityki w przyznawaniu wiz.

Firma deweloperska Aldar Properties z Abu Zabi dostrzega już poprawę sytuacji. Całkowita sprzedaż przekroczyła 3,4 mld dirhamów (930 mln USD) w pierwszej połowie roku, a akcje w ciągu ponad roku zdrożały o ponad 100 proc.

Największy deweloper w Dubaju, Emaar Properties, odnotował wzrost sprzedaży do rekordowego poziomu 2,65 mld USD w drugim kwartale roku, a jej akcje wzrosły w ciągu ostatnich 12 miesięcy o 42 proc. Inna duża spółka, Damac Properties ma za sobą niewielkie straty, jednak jej udziały zdrożały w ciągu roku o 33 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane