Rynek rośnie szybko

opublikowano: 01-08-2018, 22:00

Do 2020 r. wydatki na rozwiązania bazujące na technologii blockchain sięgną w Europie 3,5 mld USD — szacują analitycy z międzynarodowej firmy badawczej IDC.

Do 2020 r. wydatki na rozwiązania bazujące na technologii blockchain sięgną w Europie 3,5 mld USD — szacują analitycy z międzynarodowej firmy badawczej IDC. Oznacza to, że rynek rozwija się z zawrotną prędkością 80,2 proc. r/r. Nie dziwi to Krzysztofa Gagackiego, twórcy firmy Internet of Value Omni-ledger (IOVO).

— To technologia, która oznacza zupełnie nową jakość w obszarze zapisywania i przechowywania danych. Raz zapisanej wartości nie da się zmienić lub wymazać. Wszystko dzięki zaawansowanej kryptografii i rozproszonemu po sieci użytkowników rejestrowi danych. W branżach, w których przejrzystość, bezpieczeństwo i autentyczność informacji stanowią wysoką wartość, rozwiązania tej klasy są nie do zastąpienia — tłumaczy ekspert.

400 mln USD Tyle wyniosą tegoroczne inwestycje europejskich firm w technologię blockchain.

43 proc. Taka część wydatków będzie pochodzić z sektora finansowego…

20 proc. …a taka z przemysłu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy