Rynki akcji Azji najwyżej od sześciu tygodni

opublikowano: 12-09-2019, 06:32

Wymiana przez USA i Chiny gestów dobrej woli przed rozpoczęciem nowej rundy negocjacji handlowych wywołała pozytywną reakcję inwestorów z rynków akcji w Azji, informuje Reuters.

Chiny ogłosiły, że wycofują się z pobierania ceł od niektórych dóbr importowanych z USA, na co prezydent Donald Trump odpowiedział opóźnieniem wprowadzenia dodatkowych ceł na niektóre dobra importowane z Chin. To, a także spodziewane w czwartek ogłoszenie dużego luzowania polityki monetarnej w eurolandzie, wywołało wzrostu na rynkach akcji w Azji.

Najszerszy indeks regionu MSCI, który jednak nie uwzględnia Japonii, rósł o 0,4 proc. W tym czasie główny indeks giełdy w Tokio szedł w górę o 0,9 proc. Chiński juan osiągnął największą wartość od trzech tygodni. Rosły kontrakty na indeksy giełd w USA, sygnalizując wzrost w czwartek. Jednocześnie spadał popyt na „bezpieczne przystanie”, czyli japońskiego jena, obligacje USA i złoto. 

- Decyzja Trumpa prawdopodobnie ożywi rynek, ale może to nie trwać długo – ostrzegł Hugh Dive, szef inwestycji w Atlas Funds Management w Sydney. – Niektórzy reagują na niewielkie zmiany w pozycjach negocjacyjnych, bo Trump robi to otwarcie. Bardziej martwi mnie brexit, bo w Unii Europejskiej widać jakieś pogodzenie się z tym – dodał.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy