Rząd Niemiec szuka rady, co zrobić z akcjami Commerzbanku

opublikowano: 09-08-2019, 12:42

Rząd Niemiec szuka w przetargu zewnętrznego doradcy, który przeprowadzi analizę opcji dotyczących pakietu akcji Commerzbanku będących w rękach państwa, informuje Reuters.

Państwo jest największym akcjonariuszem drugiego banku Niemiec, którego wsparło w czasie kryzysu finansowego 2008/2009 roku. Posiada 15 proc. jego akcji, które obejmowało po 26 EUR za każdą. Obecnie kurs Commerzbanku, to 5,30 EUR. Jest tylko o 10 eurocentów wyższy niż wynosi historyczne minimum z sierpnia 2016 roku.

Wcześniej w tym roku prowadzone były negocjacje w sprawie połączenia Commezbanku z Deutsche Bankiem, ale plan fuzji dwóch największych niemieckich banków nie został zrealizowany.

Niemieckie Ministerstwo Finansów potwierdziło w piątek, że szuka doradcy, który oceni model biznesowy Commerzbanku i „opracuje strategiczne rekomendacje dla zarządzania pakietem akcji” spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy