Rząd USA chce od Deutsche Banku 14 mld USD

Amerykański Departament Sprawiedliwości zwrócił się do Deutsche Banku, aby zapłacił 14 mld USD tytułem ugody w sprawie „toksycznych” obligacji zabezpieczanych hipotekami.

Kwota żądanego zadośćuczynienia jest zdecydowanie większa niż oczekiwał rynek. Akcje największego niemieckiego kredytodawcy taniały w handlu międzysesyjnym. Deutsche Bank oświadczył, że nie zamierza iść na ugodę.

Deutsche Bank
Zobacz więcej

Deutsche Bank

Bloomberg

- Negocjacje dopiero się zaczynają. Bank oczekuje, że doprowadzą do podobnego wyniku jak osiągnięte w przypadku innych banków, których ugodę zawarto przy znacznie niższych kwotach – głosi oświadczenie Deutsche Banku.

Inne duże banku dogadały się już z amerykańskim rządem w sprawie odszkodowań za handel instrumentami finansowymi, który był w dużym stopniu odpowiedzialny za kryzys 2008 roku. Zapłaciły już Morgan Stanley, Credit Suisse, HSBC. Goldman Sachs, największy amerykański bank inwestycyjny zawarł ugodę wysokości 5,1 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Banki / Rząd USA chce od Deutsche Banku 14 mld USD