Rząd USA zablokował przyjazd baseballistów z Kuby

opublikowano: 09-04-2019, 07:27

Administracja Donalda Trumpa zablokowała porozumienie w sprawie transferów do klubów w USA baseballistów z Kuby. Argumentuje, że skorzystałby na tym rząd tego kraju.

Zgodnie z porozumieniem, baseballiści w określonym wieku i spełniający kryteria sportowego doświadczenia mogliby zawierać kontrakty z klubami amerykańskiej Major League Baseball. Część pieniędzy z umów trafiałaby do kubańskiej federacji baseballu, podobnie jak dzieje się to już w przypadku zawodników z Azji.

Biały Dom ogłosił jednak, że nie godzi się na wspieranie w ten sposób rządu Kuby. 

- USA nie wspierają działań mogących instytucjonalizować system przejmowania przez rząd Kuby pieniędzy ciężko pracujących sportowców, którzy po prostu chcą żyć i rywalizować w wolnym społeczeństwie – oświadczył Garrett Marquis, rzecznik Białego Domu.

Kubańska liga baseballu informowała niedawno, że 34 graczy mogło podpisać kontrakty z drużynami w USA. Oznaczałoby to przekazanie na Kubę ok. 2,5 mln USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA , Kuba