S&P500 i Nasdaq wzrosły trzecią sesję z rzędu

opublikowano: 06-03-2018, 22:15
aktualizacja: 06-03-2018, 22:23

Na zamknięciu S&P500 rósł o 0,3 proc., a Nasdaq o 0,6 proc. Dow Jones kończył dzień zwyżką o mniej niż 0,1 proc.

Po zmiennej sesji indeksy amerykańskich rynków akcji rosły na zamknięciu. To zasługa sygnałów o możliwości uniknięcia  wojen: handlowej i atomowej. W przypadku pierwszej pojawiły się liczne głosy krytyczne co do zamiarów prezydenta USA obłożenia cłami importowanej stali i aluminium. Pojawiły się także sugestie, że straszenie cłami mogło być podyktowane w dużym stopniu chęcią wynegocjowania lepszych warunków umowy NAFTA. Potwierdził to niejako prezydent Donald Trump mówiąc, że Kanada i Meksyk mogą uniknąć ceł jeśli NAFTA będzie korzystniejsza niż dotychczas dla USA. Uniknięcie wojny atomowej wydaje się bardziej prawdopodobne po tym jak Korea Północna zgodziła się na pierwsze od 10 lat rozmowy z Koreą Południową, a także zasygnalizowała możliwość „denuklearyzacji”. Prezydent Trump wyraził nadzieję na postęp, choć przyznał, że może być ona złudna. Słabł dolar, co sprzyjało notowaniom złota i ropy, choć tej drugiej nie pomagały sygnały wskazujące wzrost wydobycia surowca w USA.

Nasdaq, Wall Street
Zobacz więcej

Nasdaq, Wall Street fot. Bloomberg

Na zamknięciu rosła wartość wskaźników 8 z 10 głównych segmentów S&P500. Najmocniej drożały akcje spółek materiałowych (1,1 proc.) i dostawców dyskrecjonalnych dóbr konsumpcyjnych i usług (0,7 proc.). Najsłabsze były segmenty ochrony zdrowia (-0,1 proc.) i użyteczności publicznej (-1,4 proc.). Na zamknięciu drożało niespełna 68 proc. spółek z S&P500. Choć średnia Dow Jones kończyła sesję niewielkim wzrostem, 18 z 30 wchodzących w jej skład blue chipów staniało we wtorek. Najmocniej spadły kursy Johnson & Johnson (-1,2 proc.), Walmart i UnitedHealth Group (po -1,1 proc.). Najmocniej zdrożały akcje General Electric (1,5 proc.), Caterpillar (1,6 proc.) i Intela (1,8 proc.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / S&P500 i Nasdaq wzrosły trzecią sesję z rzędu