Sąd w Tokio odmówił wypuszczenia Ghosna za kaucją

opublikowano: 15-01-2019, 08:26

Sąd w Tokio odmówił wypuszczenia za kaucją Carlosa Ghosna, byłego szefa Nissan Motor, oskarżonego o sprzeniewierzenie pieniędzy spółki i zaniżanie własnych dochodów, donosi Reuters.

Ghosn został aresztowany 19 listopada. Oczekuje procesu, który może odbyć się nawet za sześć miesięcy. W ubiegłym tygodniu usłyszał zarzuty. Nie przyznał się. Eksperci zwracają uwagę, że w Japonii oskarżony, który nie przyznaje się do popełnienia przestępstwa, bardzo rzadko otrzymuje zgodę na opuszczenie aresztu po wpłaceniu kaucji.

Zobacz więcej

Carlos Ghosn

Bloomberg

Ghosn, niegdyś zbawca Nissana i twórca największego aliansu motoryzacyjnego Renault-Nissan-Mitsubishi, wciąż jest prezesem Renault. Największy akcjonariusz spółki, francuski rząd, opowiedział się za utrzymaniem Ghosna na stanowisku dopóki nie okaże się „chronicznie niezdolny” do pełnienia obowiązków z powodu prowadzonej w Japonii sprawy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu