Czytasz dzięki

Sąd złagodził wyrok na Chodorkowskiego i Lebiediewa; werdykt jest prawomocny

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 22-09-2005, 19:30

Sąd Miejski w Moskwie złagodził w czwartek wyrok sądu pierwszej instancji na byłych szefów koncernu naftowego Jukos, Michaiła Chodorkowskiego i Płatona Lebiediewa, z dziewięciu do ośmiu lat pozbawienia wolności w kolonii karnej.

Sąd Miejski w Moskwie złagodził w czwartek wyrok sądu pierwszej instancji na byłych szefów koncernu naftowego Jukos, Michaiła Chodorkowskiego i Płatona Lebiediewa, z dziewięciu do ośmiu lat pozbawienia wolności w kolonii karnej.

    Czwartkowy werdykt jest prawomocny.

    Tym samym Chodorkowski nie będzie mógł wystartować w wyborach uzupełniających do Dumy Państwowej, izby niższej parlamentu, wyznaczonych na 4 grudnia.

Sąd uznał, że wbrew opinii obrony nie nastąpiło jeszcze przedawnienie jednego z zarzutów - zagarnięcia akcji Instytutu Nawozów Sztucznych w Moskwie - za który Sąd Rejonowy w maju wymierzył obu oskarżonym kary po siedem lat łagru.

Adwokat Michaiła Chodorkowskiego, Gienrich Padwa, zapowiedział, że jego klient odwoła się od czwartkowego wyroku Sądu Miejskiego w Moskwie do instancji nadzorującej, czyli do Sądu Najwyższego.

   

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane